kayseri-ulku-ocaklari

‘Barış’çı akademisyene Ülkü Ocakları’ndan tehdit: Kayseri sana dar gelir

Sol Defter- Haber - 13 Ocak 2016 - Türkiye

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Barış için akademisyenler’in bildirisine Abdullah Gül Üniversitesi’nden imza veren tek isim olan Tanju için üniversitenin websitesinden yayınlanan basın açıklamasında, ‘Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi’ tarafından yayınlanan bildiride imzası bulunan, Prof. Dr. Bülent Tanju’nun istifası istenmiştir. Ayrıca, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından verilecek talimatlar doğrultusunda, hakkında işlem yapılacaktır” denilmişti.

bulent-tanju-291x300

Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanı Aytaç Gezici, üniversitenin rektörünü aradığını, ancak telefonuna çıkmadığını belirterek, “Yarın kendisi bana ulaşmak istediğinde ulaşamayacaktır, haberi olsun” derken, üniversiteye adını veren 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün konuyu ‘kendilerine’bırakmadan bir an önce çözmesi gerektiğini kaydetti.

Erdoğan, söz konusu metin ve 1128 akademisyen hakkında “Bu aydın müsveddeleri kalkıp devletin bir katliam yaptığından bahsediyor. Ey aydın müsveddeleri, siz karanlıksınız karanlık. Aydın falan değilsiniz. Sizler oraların adresini bilemeyecek kadar karanlık ve cahilsiniz. Ama bizler kendi evimizin yolu gibi biliriz” demişti.

Yükseköğretim Genel Kurulu, barış çağrısı yapılan bildiriye yönelik ‘acilen‘ toplanmış, bildirinin devleti ‘zan altında bıraktığını‘ öne sürerek ‘gereğinin yapılacağını‘ bildirmişti.

diken.com.tr

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: Barış İçin Akademisyen Girişimi / Ülkü Ocakları /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.