Er Uygun

Katil IŞİD veya El Nusra olunca hükümetin sesi neden çıkmıyor?

Sol Defter- Haber - 16 Şubat 2016 - Güncel Politika

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Yapılan incelemeler, Uyğun’un vahşice katledildiğini gösteriyor. İlk bulgulara göre, sözleşmeli erin kovaladığı kişi ormanlık alana girdi. Burada birden fazla kişi tarafından önce erin boğazı kesildi. Daha sonra kendi silahından çıkan kurşunla çene altından vuruldu, kurşunun sağ yanaktan çıktığı tespit edildi.

Katledilen askerin boğazına yönelik saldırıda, saçlarının bir kısmının koptuğu, silahını vermemek için direndiği sırada ise ellerinde zedelenme oluştuğu anlaşıldı.

‘IŞİD YA DA EL NUSRA OLABİLİR’

Hatay Valisi Ercan Topaca, dün yaptığı basın açıklamasında “Olayın aslının insan ticareti yapanlar tarafından işlenen bir cinayet olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

CHP Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı, dün Sputnik’e yaptığı açıklamada sınır geçişlerinin mağdur durumdaki Suriyelilere açıldığını anımsatarak, yasadışı geçiş yapmak isteyen bu kişilerin cihatçı gruplarla bağlantısı olabileceğine işaret etmişti.

Yarayıcı, askerin öldürülme yöntemine dikkat çekerek, faillerin IŞİD ya da El Nusra gibi cihatçı örgütlerle bağlantısı olabileceğini ifade etmişti.

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: asker / El Nusra / Hatay / IŞİD /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.