izmir işçi darp edildi

Kiralık işçiliğe karşı eylem…

Sol Defter - 9 Mart 2016 - İşçi Gündemi

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Hükümetin işçilerin kıdem tazminatını kaldırmak ve kiralık işçilik büroları açmak istemesine karşı işçilerin eylemleri devam ediyor. Son olarak Izmir’de Genel İş İzmir 2 Nolu Şube üyesi işçiler Başbakan Davutoğlu’nun Izmir’deki Başbakanlık Ofisi önündeki açıklaması sırasında eylem yaparak seslerini duyurmak istediler.

Yunanistan Başbakanı Çipras ile birlikte devam eden mülteci krizini konuşmak için Izmir’e gelen Davutoğlu’nun Konak’a gelişi sırasında ortaya çıkan Genel İş üyesi işçiler ‘Kiralık Işçilik Köleliktir, Köleliğe Geçit Vermeyeceğiz’ pankartını açarken ‘Hükümet Şaşırma Kıdemime Dokunma’, ‘Kiralık İşçi Olmayacağız’ ve ‘Hükümet Yasanı Al Başına Çal’ sloganları atmaya çalıştı.

Işçilerin eylemi ise kısa sürdü. Tepkilerini dile getirmek isteyen işçilerin etrafı emniyet tarafından çevrildi ve darp edilerek gözaltına alındılar. Çok sayıda işçi gözaltına alınırken gözaltına alınanların arasında Genel İş Izmir 2 Nolu Şube Başkanı Arif Yıldız, Şube yöneticileri ve işyeri temsilcileri de var. Işçiler Gözaltı sırasında da “Kahrolsun Faşizm” sloganlarını attı.

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: Genel-İş / kiralık işçilik /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.