Democratic U.S. presidential candidates Hillary Clinton and Senator Bernie Sanders attend a rally in which Sanders pledged his support to Clinton in Portsmouth, New Hampshire, U.S., July 12, 2016.  REUTERS/Mary Schwalm

Sanders’tan Clinton’a destek: Başkan olması için her şeyi yapacağım

Sol Defter - 12 Temmuz 2016 - Dünya / Dünya Solu

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Ortak kampanya açıklamasında konuşan Sanders, “Onun ABD’nin bir sonraki başkanı olması için elimden gelen her şeyi yapmak istiyorum” dedi.

Sanders, aday adaylarının yarıştığı dönemde sıklıkla eleştirdiği Clinton’ı bu kez ırkçılığa varan ayrımcı söylemleriyle gündemden düşmeyen Cumhuriyetçi Parti’nin adayı Donald Trump’ı yererek övdü: “Donald Trump Meksikalıları, Müslümanları, kadınları, siyahları ve gazileri aşağılamakla meşgulken; Hillary Clinton çeşitliliğimizin bizim en büyük güçlerimizden biri olduğunu anlıyor.”

‘Clinton ABD’lilerin yoksulluk içinde yaşamaması gerektiğini biliyor’

Clinton’dan ABD ekonomisindeki yoksulluğun bitirilmesini isteyen Sanders, şöyle devam etti: “Hillary Clinton, haftada 40 saat çalışan ABD’lilerin yoksulluk içinde yaşamaması gerektiğini biliyor. Ayrıca o yeni işler yaratmak, altyapımızı, yollarımızı ve su kanallarımızı yenilemek istiyor.”

Seçim 8 Kasım’da

Demokrat Parti’deki aday adaylığı sürecinde Sanders, zaman zaman Clinton’a çok yaklaşsa da yeterli delege sayısına ulaşamamıştı. İstediği adaya oy verme hakkına sahip süper delegelerin desteğini alan Clinton, Demokratların başkan adayı olmuştu.

Clinton, 8 Kasım’da Cumhuriyetçi rakibi Trump’la yarışacak.

diken.com.tr

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: ABD / Başkanlık seçimi / Bernie Sanders / Hilary Clinton /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.