sur-belediyesinden-dort-dilli-tabela-49900

‘El konan’ belediyelerin işçileri eylemde: Atanan memurla çalışmayacağız!

Sol Defter- Haber - 13 Eylül 2016 - Güncel Politika / Türkiye Solu / Ulusal Sorun

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Cumhuriyet’ten Mahmut Oral’ın haberine göre kayyım atanan Diyarbakır’ın Sur ve Silvan ilçelerinde belediye binaları çevresinde TOMA ve çevik kuvvet ekipleri bekletiliyor. Dün gece yurttaşlar, kayyıma tepki göstermek için ses çıkarma eylemi gerçekleştirdi.

Kayyım atanan Batman Belediyesi’ndeyse işçiler, hizmet binası yanında nöbet eylemi başlatarak iş bıraktı. Belediye işçileri adına konuşan Kemal Akın, “Atanan memurun yanında çalışmayacağız. Kayyımı reddediyoruz, tanımıyoruz” dedi.

‘Dışarıdan gelen personeli çalıştırmayacağız’

Görevden alınan Batman Belediyesi Eş Başkanı Sabri Özdemir de, AKP’li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nden araç ve personel götürüleceğine dair söylentilere dikkat çekerek “Dışarıdan atamalarla bir şehri yönetemezsiniz. Dışarıdan getirilen çalışanlarla siz bu şehirde çalışma yürütemezsiniz. Dışarıdan getirilen hiçbir personel çalışmayacaktır ve çalıştırılmayacaktır” diye konuştu.

Van’da da HDP İpekyolu ilçe örgütü önünde toplanan partililer, HDP Van Milletvekili Lezgin Botan ile Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Hatice Çoban’ın da katılımıyla belediye binasına kadar yürüdü. Van’ın Erciş ilçesinde de belediye eş başkanıyla belediye meclis üyeleri yürüyüş yaptı.

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: Belediyelere Kayyum / DBP / Kayyum /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.