kesk

KESK üç koldan Ankara’ya yürüyor…

Sol Defter- Haber - 12 Ekim 2016 - Güncel Politika / İşçi Gündemi

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Kamu Emekçiler Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türkiye genelinden üyelerinin katılımı ile 15 Ekim’de yapılması planlanan Ankara Mitingi’ne ilişkin yazılı açıklama yayımladı.

“İşimize ve geleceğimize sahip çıkıyoruz, bu ağır saldırıyı da püskürteceğiz” şiarı ile Ankara Kolej Meydanı’nda kitlesel eylem yapılacağının vurgulandığı açıklamada, “Sadece ihraç edilen, açığa alınan sadece kendi üyelerimiz için değil, haksızlığa, hukuksuzluğa uğrayan tüm kamu emekçilerinin sesi olmak için çıktık yola, geliyoruz” denildi.

Açıklamada, “OHAL kaldırılsın, KHK’ler geri çekilsin, ihraç edilen ve açığa alınan kamu emekçileri derhal görevlerine iade edilsin, İş güvencesini ortadan kaldırmayı hedefleyen düzenlemeler geri çekilsin” talepleri aktarıldı ve KESK üyelerinin miting için İstanbul, İzmir, Van-Amed olmak üzere üç koldan yürüyüş başlattığı da belirtildi.

BASIN AÇIKLAMALARI DA YAPILACAK

KESK, üç koldan başlatılan yürüyüşe ilişkin şu bilgileri verdi:

* İstanbul Yürüyüş Kolu; 13 Ekim’de Kocaeli ve Yalova, 14 Ekim’de Bursa’da yapılan karşılama ve basın açıklamalarının ardından 15 Ekim Cumartesi sabahı Ankara’da olacak.

* İzmir Yürüyüş Kolu; 12 Ekim’de Aydın’da yapılacak basın açıklamasının ardından yola çıkılacak. 13 Ekim’de İzmir ve Manisa, 14 Ekim’de ise Uşak’ta yapılacak karşılama ve basın açıklamalarının 15 Ekim Cumartesi sabahı Ankara’da olacak.

* Van-Diyarbakır Yürüyüş Kolu; 12 Ekim’de Wan’dan iki otobüsle yola çıkanlar, Bitlis ve Batman’da yapılan karşılama ve basın açıklamalarından sonra Diyarbakır’a ulaşacak. Van-Diyarbakır yürüyüş kolu, 13 Ekim’de Urfa, Adıyaman ve Antep; 14 Ekim’de Hatay, İskenderun ve Adana’da yapılacak olan karşılama ve basın açıklamalarının ardından yoluna devam ederek 15 Ekim Cumartesi sabahı Ankara’da olacak.”

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: KESK /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.