ana_akim_uc_maymun_uykusuz

IŞİD çeteleri iki askeri vahşice katletti, ana akım medya üç maymunu oynuyor

Sol Defter- Haber - 23 Aralık 2016 - Dünya / Güncel Politika / Ulusal Sorun

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

IŞİD çetelerinin, er Sefer Taş ile Jandarma istihbarat teşkilatında görev yaptığı belirtilen Fethi Şahin’i yakarak katlettiği görüntüleri yayınlamasının ardından saatler geçmesine rağmen ana akım medyada olaya ilişkin tek bir haber yapılmadı.

Dünyadan birçok haber ajansının gece saatlerinden itibaren son dakika gelişmesi olarak duyurduğu olaya ilişkin yazılı ve görsel ana akım medyada sansürün ne zamana kadar süreceği bilinmiyor.

Öte yandan görüntülerin yayımlanmasının ardından Facebook, Twitter, Ekşi Sözlük ve YouTube başta olmak üzere birçok siteye erişim sıkıntısı yaşanmaya başladı.

Katledilen er, medyaya “Beni gündem yapın” demişti

1 Eylül 2015’te kaybolan ve bugün IŞİD tarafından katledildiği öğrenilen er Sefer Taş’ın babası “Tek isteğim, oğlumun bırakılması için devletin harekete geçmesidir” demişti.

Ayrıca IŞİD çeteleri, katlettiği askerlerden Er Sefter Taş’la yaptığı röportajı Ağustos 2016’ta Konstantiniyye adlı dergisinde yayımlamıştı.

Hapiste “ailesini ve bulunduğu yerden sağ salim kurtulacağı günleri hayal ederek vakit geçirdiğini” söyleyen Taş, “Türk medyası esir olduğunu bildiği halde neden seni haber yapmıyor?” sorusuna şu yanıtı veriyordu:

Zannediyorum ki; Türkiye medyası, başbakanı veya Kürtlerin liderlerini kötüleyeceğimi zannettikleri için beni gündem yapmıyor olabilirler. Türkiye medyasına mesajım ise; ben kimseyi kötülemek istemiyorum. Cumhurbaşkanı, Türkiye hükümeti, Kürtlerin liderleri, Türk ve Kürt halkının beni kurtarması için gündem yapmanızı rica ediyorum.

Sendika.Org

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: esir askerler / IŞİD / Suriye / TSK /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.