irfan değirmenci

İrfan Değirmenci: İşten atılan biz, mağdur olanlar yine bunlar

Sol Defter- Haber - 12 Şubat 2017 - Güncel Politika / Türkiye

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Doğan Medya Grubu’nun, işine son verdiği İrfan Değirmenci, sosyal medyadan ” Te Allah’ım, işten atılan biz, mağdur olan yine bunlar. He algı operasyonu he he” diye yazdı.

Değirmenci, partili cumhurbaşkanlığı sistemini öngören anayasa değişikliği teklifini eleştirerek referandumda “hayır” oyu vereceğini açıklamıştı. Söz konusu açıklamaların ardından Kanal D’den yapılan açıklamada, Değirmenci’nin Doğan Medya Grubu ile ilişiğinin kesildiği duyurulmuştu:

Doğan Yayın Grubu olarak “tarafsızlık” en temel ilkemizdir.

Yayın İlkeleri’mizi, uluslararası yayıncılık anlayışını dikkatle inceleyerek ve kendi tecrübelerimizi değerlendirerek oluşturduk. Yayınlarımızı yıllardır bu İlkeler ışığında sürdürüyoruz ve bundan sonra da aynı hassasiyetle sürdürmeye kararlıyız. Bağımsız bir yayın kuruluşu olarak varoluşumuzun en büyük dayanağı budur.

Arkadaşlarımızdan en öncelikli beklentimiz, kamuoyunda tartışılan konularda taraf tutar şekilde davranmaktan kaçınmaları.

Bu ilkemiz, ekrandaki yayınlarımız kadar, çalışanlarımızın sosyal medya paylaşımlarını da kapsıyor.

Sosyal medya konusundaki hassasiyetimizi defalarca dile getirdik, bütün arkadaşlarımızla paylaştık.

Arkadaşımız İrfan Değirmenci, sosyal medyada, 10 Şubat tarihinde yazdığı mesajlarla, açıkça kamuoyu gündeminde tartışılan bir konuda taraf olmuştur.

Bu nedenle kendisiyle iş akdimizi sonlandırıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Değirmenci ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Soma’dan,Ermenek’ten,şehit analarından,Cumartesi annelerinden,terör mağdurundan,işsizden,işçiden helallik aldım. Vicdanım öyle rahat ki…”

“Bugün çok güzel destek mesajları aldım.2 gün sonra “Sahi sizi gözüm bir yerden ısırıyor ama çıkaramıyorum.Kimdiniz?” derseniz bozuşuruz ama”

“O kadar farklı çevrelerden o kadar farklı dünya görüşlerinden o kadar güzel ve yürekli insan tanıdım ki bugün, bu gurur bana ömür boyu yeter”

“Bir tanesi de “düşük profil” yazmış benim için. Gülüyorum. Ne yapayım?”

“Bir de 10 kaplan gücünde komplo teorisyenleri çıkmış meydana. Te Allah’ım,işten atılan biz, mağdur olan yine bunlar.He algı operasyonu he he!”

“Gece uyuyup gündüz ayakta olmaya alışmam zaman alacak ”

“Gecenin en karanlık anında ateş böcekleri gibiyiz ve çokuz, buradayız. Sizi, tek tek her birinizi, seviyorum onurlu dostlarım benim”

“Belki de böylesi daha hayırlı oldu”

Değirmenci, Evrensel’e verdiği röportajda ise “Benim o ekranda devam etmem çoğu kişi için her şeyin normal devam ettiğini ifade ediyordu, belki böylesi daha hayırlı oldu. Normal değil hiçbir şey. Birileri de artık konuşmayı göze alabilir umarım” dedi.

“Dürüst gazeteciler topyekün hedefte olduğu, çalışılabilecek kurumlar bir bir kapandığı ve de paraya doymayan özel görevli elemanların kendilerini gazeteci diye tanıttığı tuhaf bir dönem bu” Değirmenci şöyle konuştu:

“Bildiğimiz gibi, doğru olduğuna inandığımız gibi yaşamaktır, bazen de direnmek. Bedel ödemeyi göze alarak ama vicdanen rahat” diyen Değirmenci, “Bu ülkede işini değil canını, özgürlüğünü kaybetmek pahasına direnen güzel insanlar oldu. O yüzden umut hep var olacak. Benim o ekranda devam etmem çoğu kişi için her şeyin normal devam ettiğini ifade ediyordu, belki böylesi daha hayırlı oldu. Normal değil hiçbir şey. Birileri de artık konuşmayı göze alabilir umarım. Bitecek elbet ve devran dönecek, ama bu halk kimin ne olduğunu hep hatırlayacak.”

Siyasi haber

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: Hayır / irfan değirmenci / kanal d /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.