egitim-sen-sevtap-akdag-serbest-birakilsin_889

Eğitim Sen: Sevtap Akdağ serbest bırakılsın

Sol Defter- Haber - 15 Şubat 2017 - Güncel Politika / Türkiye Solu

facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Eğitim Sen 3 No’lu Şube Başkanı Hüseyin Tosun’un gerçekleştirildiği açıklama da.”15 temmuz darbe girişimini fırsata çevirip hemen OHAL ilan eden KHK’lerle onbinlerce kamu emekçisini işsiz bırakan, üniversitelerde bilim insanlarının işlerinden  edip adeta bilimi tasviye eden, gazetecileri tutuklayan iktidar, referandum süreci ile bu baskı ve şiddetin dozunu arttırmıştır. Özellikle referandumda tek adam rejimine ‘Hayır’ diyeceğini açıklayan kesimleri susturmak için her türlü yolu denemektedir. Sendikamız, üye ve yöneticilerimiz de dozu giderek artan bu şiddet politikalarından payına düşeni almaktadır. Bunun en son örneği Eğitim Sen 8 Nolu Şube Başkanı Sevtap Akdağ’ın 12 Şubat 2017’de gece yarısı- hemde evinin kapısı kırılarak gözaltına alınmıştır”diye konuştu.

Gece yarısı gözaltına alının şube başkanın nereye götürüldüğünü ancak ertesi gün öğleden sonra öğrenebildiklerini söyleyen Tosun, “Vatan emniyet müdürlüğünde, Gayrettepe’de ve hatta Esenler’de yer kalmadığı için Pendik’te bir karakolda tutuluyor. Karakolların, emniyet binalarının tıka basa doldurulmuş olması memlekette demokrasinin düzeyinin en açık göstergesidir” dedi.

Tosun, “Zira başkanımız hali hazırda bir okulda  öğretmenlik yapmaktadır. Adresi bellidir, kendisinin herhangi bir konuda ifade vermesi gerekiyorsa bu konuda yapılacak bir davete tereddütsüz icabet edecektir. Bu yöntemin denenmesi kapısı kırılarak gözaltına alınması topluma, mücadele eden kadınlara sendikamıza yönelik gözdağıdır.” Son olarak Tosun, Eğitim Sen 8 No’lu Şube Başkanı Sevtap Akdağ’ın derhal serbest bırakılmasını istedi.

nethaberajansı

facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: Eğitim Sen / OHAL / Sevtap Akdağ /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir