disk-kesk-tmmob-ttb-1-mayis-ta-taksim-deyiz-128481-5

1 Mayıs bütün Türkiye’de kutlanacak… İşte illerin miting programları…

Sol Defter- Haber - 27 Nisan 2017 - İşçi Gündemi

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

İstanbul’da Bakırköy Halk Pazarı’nda kutlanacak 1 Mayıs için diğer illerde yapılacak kutlamaların programları da belli olmaya başladı.

İşte il il 1 Mayıs kutlamaları:

ANKARA

DİSK, KESK, TMMOB, ATO ve ASMMMO tarafından yapılan ortak açıklamada, Ankara’daki 1 Mayıs mitinginin Kolej Meydanı’nda yapılacağı duyuruldu.

57824

ADANA

DİSK, KESK, TMMOB, Adana Tabip Odası ve Adana Barosu’nun oluşturduğu 1 Mayıs tertip komitesi yaptığı açıklama ile Adanalı emekçileri “ Mayıs’a çağırdı.

1 Mayıs Pazartesi günü Uğur Mumcu Meydanı’nda gerçekleştirilecek miting için 15.00’da Mimar Sinan Açık Hava Tiyatrosu önünde başlayacak olan yürüyüşe çağrı için bir araya gelen emekçiler, Adanalı işçi ve emekçileri kıdem tazminatları için,  işsizliğe, taşeron çalışmaya karşı alanlara çağırdı. Basın açıklaması yapan emekçiler açıklamanın ardından şehir merkezinde bildiri dağıttı.

80801

DİYARBAKIR

Diyarbakır’da 1 Mayıs, DİSK, KESK, TTB ve TMMOB öncülüğünde düzenlenecek mitingle kutlanacak. İstasyon Meydanı’nda yapılacak miting için gerekli başvuru yapıldı. OHAL’e ve KHK’lere karşı alanlara çıkacak olan sendikalar, emekçilere dönük saldırıların arttığı bir dönemde 1 Mayıs’ı karşıladıklarını, işçilerin emekçilerin olmadığı anayasaya daha güçlü ‘hayır’ diyeceklerini ifade etti.

80900

MERSİN

Tarsus Emek ve Demokrasi Güçleri tüm yurttaşları eşitlik, özgürlük, barış, adalet ve demokrasi için 1 Mayıs’ta alanlara çıkmaya çağırdı. Çağrıda “Tüm Halkımızı, sömürüye, yoksulluğa, faşizme, gericiliğe, emperyalizme karşı, birlik, mücadele ve dayanışmayı büyütmek için; 1 Mayıs 2017 Pazartesi günü saat 14.30’da Cetvel Köprüsü Aznakay Parkı önünden başlayacak yürüyüşe ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki Mitinge katılmaya davet ediyoruz” dendi.

80894

KOCAELİ

İzmit’te kutlanacak 1 Mayıs için DİSK, KESK, TMMOB ve TTB temsilcileri Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ile görüştü. Görüşme sonrası açıklama yapan TMMOB İl Koordinasyon Kurulu (İKK) Sekreteri Ünal Özmural, yürüyüş güzergâhının İnsan Hakları (Sabri Yalım) Parkı’ndan başlayarak Anıtpark’ta son bulacağını, kutlamanın burada gerçekleşeceğini belirtti.

80993

ÇORUM

Çorum Valiliği’ne gerekli başvuruyu yapan 1 Mayıs Tertip Komitesi, 1 Mayıs Pazartesi günü saat 11.00’de Pir Baba Parkı önünde toplanacaklarını, daha sonra saat Kulesi’ne kadar yürüyüş yapacaklarını, burada basın açıklamalarının ardından davul-zurna eşliğinde halay çekerek bu günü anlamına uygun bir şekilde kutlayacaklarını bildirdi.

80923

AYDIN

Aydın 1 Mayıs Kutlama Komitesi, Kent Meydanında yaptığı basın açıklaması ile 1 Mayıs’ı Aydın’da ayrışmadan, birlikte kutlanacağını açıkladı.

Sendika temsilcileri ve üyelerle birlikte Kutlama Komitesi adına basın açıklaması yapan Yener Bozkurt, “Emeğimiz, ekmeğimiz, geleceğimiz, ülkemiz için; yalana, çalana, talana dur demek için; haksızlığa, hukuksuzluğa son demek için, 1 Mayıs Pazartesi gününü emek, birlik ve danışma ruhu içinde; DİSK ve bileşenleri, Birleşik Kamu İş ve bileşenleri, KESK ve bileşenleri olarak saat 13’te Egemenlik Bulvarında toplanıp, oradan Aydın Atatürk Kent Meydanına gelerek, tüm emekçiler ve halkımızla birlikte bir şölen havasında 1 Mayıs bayramımızı kutlayacağız. Tüm halkımızı bu şölene davet ediyoruz” dedi.80961

BURSA

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB; OHAL’e, taşeron köleliğine, kıdem tazminatının gaspına, iş güvencesinin kaldırılmasına ‘Hayır’ demek için 1 Mayıs’ta Bursa Atatürk Stadyumu’nda buluşmaya çağırdı.

Bursa’da 1 Mayıs’ı Atatürk Stadyumu’nda kutlayacak olan sendika ve sivil toplum kuruluşları İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde saat 11.00’de toplanıp miting alanına yürüyecek. Miting İlkay Akkaya konseriyle devam edecek.

80998

MALATYA

1 Mayıs bu yıl tüm Türkiye’de olduğu gibi Malatya’da OHAL koşullarında kutlanacak. Buna rağmen meslek örgütleri 1 Mayıs kutlamaları için hazırlıklara devam ediyor. Meslek Örgütleri, DİSK, KESK, TMMOB ve YOL-İŞ Sendikası Eğitim-Sen Malatya şubesinde gerçekleştirdikleri basın açıklaması ile Malatya’da 1 Mayıs kutlamasının adresi olan Emeksiz Meydanı’nda gerçekleşecek miting için çağrıda bulundu. 80987

MANİSA

Manisa’da 1 Mayıs, KESK, DİSK, TMMOB ve TTB tarafından ortak kutlanacak. 1 Mayıs günü Manisalı işçi ve emekçiler saat 11.00’de Sultan Önü’nde toplanarak Cumhuriyet Meydanı’na yürüyecek.    80992

ESKİŞEHİR 

Eskişehir’de bu yıl 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü Türk-İş, DİSK, KESK, TMMOB ve TTB tarafından ortak kutlanacak. 2013 yılından bu yana ayrı alanlarda kutlama yapan sendikalar, bu yıl yapılan görüşmeler sonucunda ortak ve güçlü kutlama kararı aldı. Eskişehir’de 1 Mayıs Sakarya Caddesi’nin başında saat 11.00’de başlayacak ve Sıhhıye Meydanı’nda miting yapılacak.

81007

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: 1 Mayıs 2017 /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.