güvenlik-sen-1

DİSK Güvenlik-Sen’de neler oluyor?

Sol Defter- Haber - 22 Temmuz 2017 - İşçi Gündemi

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Umut Sen’in haberine göre, Güvenlik-Sen Başkanı Serdar Aslan, Genel Mali İşler Daire Başkanı Doğan Özdemir ve Genel Sekreter Hüseyin Ünlü, üyesi olan işçileri, iktidarın muhalif sesleri kesmek için can simidi olarak kullandığı ‘cumhurbaşkanına hakaret’ suçlamasıyla devlete şikâyet etti.

Güvenlik-Sen üyeleri ve Güvenlik-Sen İşçi Meclisleri de bu ihbarcı yöneticileri derhal istifa etmeye çağırdı. Fakat bütün bu iddialara rağmen Güvenlik-Sen yönetimi hiç bir açıklama yapmamayı sürdürdü. 2 haftanın ardından ortaya skandalı onaylayan ve Saray rejiminin yaptığı açıklamaları çağrıştıran skandal bir açıklama daha ortaya çıktı.

Bu açıklamada 3 sendika yöneticisi şikayet/ihbarını kabul ediyor ardından iktidara biat eden-etmeyen yurttaş ayrımı yapıp, “kötü, samimiyetsiz üyelerin” karşısında “sendikanın birliği ve mütabakatını” korumak için yapıldığı ima ediliyordu.

Umut Sen, bu olaydan DİSK Genel Başkanının, Genel Sekreterinin ve Ege Bölge Sorumlusunun haberi olmasına reğmen,Güvenlik Sen yöneticilerine bu tutumlarından dolayı birn yaptırımda bulunmadılar.

Umut Sen ay sonuna kadar bu yöneticilerin istifasını beklediğini ve DİSK merkezinin tutum almasını istiyor.

 

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: DİSK / Güvenlik Sen / ihbarcılık /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.