macka1

Maçka Parkı’nda özel güvenlikten cinsel taciz

Sol Defter- Haber - 30 Temmuz 2017 - Genel

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Kadınların ‘Kıyafetime karışma’ sloganıyla Kadıköy’de yürüyüş yaptıkları günün akşamında, kıyafetinden dolayı bir kadın daha tacize maruz kaldı. Üstelik, şort giydiği için bir kadına müdahale eden kişiler bu kez Maçka Parkı’nda görevli özel güvenlikçilerdi.

İstanbul Şişli’deki Maçka Parkı’nda özel güvenlik görevlilerinin dün akşam saatlerinde bir kadının kıyafetine müdahale etmek istemesi çevredekilerin tepkisine yol açtı. Olaya ait görüntüler sosyal medyada hızla yayıldı.

Maçka Parkı’nda akşam saatlerinde görgü tanıklarının ifadesine göre, özel güvenlik görevlileri parkta oturan kadınları parktan çıkarmak istedi.

Olaya ilişkin görüntüleri sosyal medyaya aktaran Samet Özçelik adlı kullanıcı, özel güvenlik görevlisinin kadınlara “Bu kıyafetle parkta dolaşmana izin vermiyorum, göğüslerini açamazsın” dedikten sonra polis çağırdı.

Olay yerine gelen polis ve özel güvenlik görevlileri parktakilerin tepkisiyle karşılaştı.30

Sosyal medyada hızla yayılan videoda, parka gelen polisin, özel güvenlikleri alarak olay yerinden uzaklaştığı görülüyor.

Tepkisini dile getiren kadının ise “Bana karışmaya ne hakkınız var. Taciz ettiler, bir de şikayetçi olup polis çağırmışlar. Ben de sizden şikayetçi olacağım” dediği duyuluyor.

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: cinsel taciz / Maçka Parkı / özel güvenlik /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.