nuriye-gulmen

202 gündür açlık grevindeki Nuriye Gülmen zorla yoğun bakıma kaldırıldı

Sol Defter- Haber - 26 Eylül 2017 - Türkiye Solu

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Gazete Karınca – Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile ihraç edildikleri işlerine geri dönebilmek talebiyle açlık grevi eylemi yapan tutuklu akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın eylemleri 202. gününde.

Açlık grevini zorla kaldırıldıkları Sincan Cezaevi Kampüsü Hastanesi’nde devam ettiren eğitimcilerden Nuriye Gülmen’in zorla Ankara Numune Hastanesi yoğun bakım servisine kaldırıldığı öğrenildi.

Gece 03.30 saatlerinde odasından zorla çıkartılan Gülmen’in yanına Ankara Tabip Odası’ndan (ATO) doktorları ve avukatları yaklaştırılmıyor.

Mezopotamya Ajansı’na bilgi veren Avukat Aytül Kaplan, “Gülmen’in bilinci açık. Eğer hastaneye götürülmeseydi iki gün sonraki duruşmaya katılacaktı” dedi.

Gülmen’in doktoru ATO yöneticisi Onur Karahan da bundan sonra Gülmen’in yoğun bakım ünitesinde bekletileceğini ve orada gözlem altında tutulacağını ifade ederek, kendilerinin ise Gülmen’e yaklaşmasına izin verilmediğini söyledi.

‘Amaç Nuriye’yi duruşmadan kaçırmak’

Nuriye Gülmen’in sosyal medya hesabından şunlar paylaşıldı:

Nuriye Gülmen kaldığı hastane odasından yeni hiç bir durum yokken, kitap okurken zorla kaçırılıp Numune Hastanesi’ne getirilmiş. Yoğun bakım servisine konmuş. Yoğun bakım önüne jandarma etten duvar örmüş. (Geçen hafta mahkeme için personeli yoktu!) Refakatçisi kardeşi Beyza yanına alınmıyor! Nuriye avukatlarına gösterilmiyor! 28 Eylül’de Sincan’da yapılacak duruşmaya 2 gün var! Duruşmaya 2 gün kala bunun yapılmasında amaç Nuriye’yi duruşmadan kaçırmak. Nuriye duruşmaya hazırlanıyordu. Nuriye ve Semih AKP iktidarı tarafından mahkemeye dahi çıkarılmayarak kaçırılıyor! Milyonların gözü önünde cinayet işliyorlar! Nuriye ve Semih’e sahip çıkalım! AKP’nin öldürmesine izin vermeyelim! Başlarına gelen herşeyden iktidar sorumludur!

İkinci duruşma 28 Eylül’de

İlk duruşmaya getirilmeyen eğitimcilerin davasının ikinci duruşması ise 28 Eylül Perşembe günü Sincan Cezaevi Yerleşkesi’ndeki duruşma salonunda görülecek.

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: açlık grevi / Nuriye Gülmen / Sedat Özakça /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.