cumhuriyet_imza_taksim_hill_otel_29ekim2017-4

365 gündür tutuklu gazeteciler için 365 imza

Sol Defter- Haber - 29 Ekim 2017 - Genel

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Adalet Nöbeti’nden avukatlar, aydın, sanatçı ve gazeteciler Cumhuriyet Gazetesi çalışanlarının tutukluluğunun bir yılı doldurması vesilesiyle, gazetecilere özgürlük talep eden 365 imzalı çağrı metnini bir basın toplantısıyla duyurdu.

Basın toplantısında tutuklu Cumhuriyet Gazetesi çalışanlarının 31 Ekim’de görülecek duruşmalarına çağrı yapıldı ve “Sadece gazetecilik yaptıkları için cezaevinde tutulan tüm gazetecilerin özgürlüklerinin bir an önce iade edilmesini talep ediyoruz” denildi.

Dışarıdaki Gazeteciler’den Ertuğrul Mavioğlu, İstanbul Baro Başkanı Mehmet Durakoğlu, Avukat Gülendam Şan Karabulutlar, Anayasa Hukuku Hocası Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu, TİHV Genel Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı ve Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Temsilcisi Gülsüm Kav’ın katıldığı basın toplantısını çok sayıda kişi izledi.

İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, basın metnini okuyarak şunları kaydetti:

İddianame adı altında mahkemeye sunulan metin, somut dayanaklardan tümüyle yoksun olduğu kadar suç ve cezanın yasallığı ilkesini de açıkça çiğnemekte, ülkedeki ‘hukuk güvenliğini’de ayaklar altına almaktadır. Cumhuriyet Gazetesi davası, bir gazetenin asli faaliyeti olan habercilikten suç üretmeye çalışmak dışında bir anlam taşımamaktadır.

Kaboğlu: OHAL’de adil yargılanma hakkı çok önemli

Anayasa hukukçusu Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu ise konuşmasında  özellikle OHAL’de adil yargılanma hakkının çok daha önemli olduğunu kaydetti. Türkiye’de OHAL’in 20 Temmuz’da değil esasen 2015 başında Kürt kentlerinde “özel güvenlik” bölgelerinin ilan edilmesiyle, İç Güvenlik Yasası’nın yürürlüğe girmesiyle ilan edildiğine dikkat çekti.

Kaboğlu, kurulan OHAL Komisyonu’na işaret ederek “Geç oluşturuldu. Çalışmaya tam başlayacağı sırada komisyon başkanı Adalet Bakanı Müsteşarı yapıldı, yerine kimse atanmadı. O bile birkaç ayı geciktirecek ama kimseden birşey çıkmıyor. Eğer hükümet cidden komisyonu işletmek isteseydi diğer olumsuzluklar yanında bu başkanı oradan alıp da Adalet Bakanlığı Müsteşarı olarak atamazdı” dedi.

TİHV Genel Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı da hukukçular, gazeteciler, hekimler, insan hakları mücadelesi yürütenlerin hakikat arayışının doğrudan bir parçası olduğunu dile getirdi. “Ortaya koymadığımız çok ciddi sorunlar var” diyen Fincancı, hukukçular için söylenen “kol kırılır yen içinde kalır” sözüne işaret etti ve şöyle devam etti:

Ben sözün basit anlamını söyleyim. Kol kırılır yen içinde kalırsa, yanlış kaynar ve sakat kalır insanlar. Aslında Türkiye uzun zamandır bu sakatlığı yaşıyor. Tutuklanan dostlarımız da tüm gerçekliği ortaya koymak için mücadele ettiklerinden tutuklu.

Fincancı: Bu ‘açık cezaevi’ni özgür bir ortam haline dönüştürmek gerek

Fincancı, “Belki de yurttaş bilinciyle gerçekleşmiş sivil itaatsizlik gerçekleştirmede yarar var. Bir arada durmak çok önemli” dedi. Dışarıyı yani tutsak olmayanları işaret eden Fincancı, “Bu ‘açık cezaevini’ tümüyle özgür bir ortam haline dönüştürmek gerek” diye konuştu.

Kav: İfade özgürlüğü için mücadele etmeye devam edeceğiz

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Temsilcisi Gülsüm Kav, adliyelerde her gün ya gazeteciler ya da kadına dönük şiddet davaları olduğunu hatırlatarak şunları söyledi:

Bütün arkadaşlarımız çıkacak ve onlar yine yazacak. Cinsiyetçiliği basında da yenene kadar hem gazetecilerin ifade özgürlüğü için hem de kadınların ifade özgürlüğü için mücadele edeceğiz.

Mavioğlu: Gerçeklerin ortaya çıkmaması için gazeteciler içeride

Dışarıdaki Gazeteciler’den Ertuğrul Mavioğlu da “Neden bu kadar gazeteci içeride?” sorusunun sürekli sorulduğunu söyleyerek şöyle konuştu:

Biz bu ‘ahlaksız’ soruya kendi açımızdan dün Kadıköy Altıyol’da yaptığımız yürüyüşle bir dizi cevaplar ürettik. Muktedirin çevirdiği organize işlerin, yolsuzlukların ortaya çıkmaması için gazeteciler içeride. Gerçeğin gizlenmesi ve yalanların ortaya çıkmaması için gazeteciler tutsak edildi. Hakkın hukukun ayaklar altına alınması için, işkencecileri aklamak için, iş cinayetlerine kurban edilenleri gizlemek için, hayatın her alanında tacize-tecavüze uğrayan kadınların sesinin kısılmak istenmesi için. Gazeteciler işte bunun için içeride.

Karabulutlar: Gazetecilik faaliyeti suç ile ilişkilendirilemez

Son olarak söz alan Avukat Gülendam Şan Karabulutlar ise Adalet Nöbeti’ni anlattı. Karabulutlar, Adalet Nöbeti’nin ilkine savcının emriyle müdahale edildiğini ve darp edildiklerini kaydetti. Saldırıya rağmen ertesi hafta katılımcı sayısını arttığını söyleyen Karabulutlar, Adalet Nöbeti’nin artan bir katılımla devam ettiğini belirtti. Karabulutlar şunları kaydetti:

Bu dayanışma hem tutuklu gazetecileri kamuoyunda görünür kıldı hem siyasi iktidar üzerinde baskı aracı oldu hem de tutuklu gazeteciler için büyük moral destek oldu. Türkiye’deki demokrasi mücadelesinde önemli olduğunun altını çizmek istiyoruz. Yargılananlar gazetecidir. Gazetecilik faaliyeti suç ile ilişkilendirilemez.

Basın toplantısı, Kadıköy’de tutuklu gazetecileri için eylemin görüntülerinden oluşan sinevizyon gösterimiyle sona erdi.​

Tutuklu gazeteciler için oluşturulan metin ve imzacıların listesi:

Tam bir yıl oldu!
Cumhuriyet gazetesinin yöneticileri, yazar ve çizerleri 31 Ekim 2016 tarihinde başlayan operasyonla gözaltına alındılar ve 05.11.2016 tarihinde tutuklandılar.
Yargılama sürecindeki üç duruşmada sekiz gazeteci ve çalışan özgür bırakılsa da halen dört gazeteci Silivri Cezaevi’nde tutuklu.
Şu ana kadar görülen üç duruşmada ortaya çıkan gerçek şudur:
İddianame adı altında mahkemeye sunulan metin, somut dayanaklardan tümüyle yoksun olduğu kadar suç ve cezanın yasallığı ilkesini de açıkça çiğnemekte, ülkedeki ‘hukuk güvenliğini’ de ayaklar altına almaktadır.
Cumhuriyet Gazetesi davası, bir gazetenin asli faaliyeti olan habercilikten suç üretmeye çalışmak dışında bir anlam taşımamaktadır.
Bu açıklamanın altında imzası olan bizler bu hukuksuzluğu sadece Cumhuriyet çalışanlarına yönelik bir saldırı olarak değerlendirmiyoruz.
Gazete okuru olarak haber alma, ülkede ve dünyada olup bitenleri öğrenme hakkımıza yönelik bir saldırı olarak da görüyoruz.
Cumhuriyet davası sürdükçe halkın haberalma ve haber olma hakkı, ifade ve basın özgürlüğü tehdit altında olacak, ekmek kadar, su kadar gerekli olan hakikati dillendiren tüm gazeteci, yazar ve aydınlar hedefte olmaya devam edecektir.
Bu ülkenin yurttaşları, sanatçıları, aydınları olarak cezalandırmaya dönüşmüş tutukluluğun kamu vicdanını kanattığına inanıyoruz.
Hukuk dışı bir yargılama sürdürülerek cezaevinde tutulan Akın Atalay, Murat Sabuncu, Ahmet Şık ve Emre İper’in özgürlüklerinin derhal iade edilmesini talep ediyoruz.

 1. Abdullah Aydın                Eğitimci
 2. Abdullah Demirbaş         Eğitimci
 3. Adnan Çoker     Ressam
 4. Ahmet Aykaç    Akademisyen
 5. Ahmet İnsel       Akademisyen
 6. Ahmet Özmen  Diyarbakır Baro Başkanı
 7. Ahmet Tan         Yazar
 8. Ahmet Telli        Şair
 9. Ahmet Türk
 10. Ahmet Ümit      Yazar
 11. Akın Atauz          Yazar
 12. Akın Birdal
 13. Akın Olgun         Yazar
 14. Akif Kurtuluş     Şair
 15. Alev Er  Gazeteci, Yazar
 16. Ali Çerkezoğlu   Doktor
 17. Ali Ekber Kayış  Müzisyen
 18. Ali Ergin Demirhan          Gazeteci
 19. Ali Uçansu          Diş Hekimi
 20. Ali Uğur Çağal    Artvin Baro Başkanı
 21. Alper Turgut      Gazeteci
 22. Ara Güler
 23. Arif Mardini       Akademisyen
 24. Arif Sağ                Müzisyen
 25. Arzu Çerkezoğlu              Doktor
 26. Arzu Yılmaz        Akademisyen
 27. Aslı Aydıntaşbaş              Yazar
 28. Atilla Candır       SDD Başkanı
 29. Atilla Göktürk    Akademisyen
 30. Ayça Söylemez Gazeteci
 31. Aydın Çıngı         Siyaset Bilimci
 32. Aydın Selcen     Yazar
 33. Ayşe Buğra         Akademisyen
 34. Ayşe Erzan         Akademisyen
 35. Ayşe Kulin          Yazar
 36. Ayşegül Devecioğlu        Yazar
 37. Ayşegül Tozeren             Şair
 38. Ayşen Aksakal  Yazar
 39. Ayşenur Arslan Gazeteci
 40. Babür Atilla        Sodev Başkanı
 41. Bağış Erten         Gazeteci
 42. Banu Güven      Gazeteci
 43. Barbaros Şansal               Modacı
 44. Barış Atay           Oyuncu
 45. Barış İnce            Gazeteci
 46. Barış Yıldırım      Tunceli Baro Başkanı
 47. Baskın Oran       Akademisyen
 48. Belkıs Akkale     Müzisyen
 49. Belma Fırat         Yazar
 50. Beral Madra       Küratör
 51. Berat Günçıkan                Gazeteci
 52. Berhan Şimşek Oyuncu
 53. Beril Eyüboğlu   Çevirmen
 54. Berrin Simavlıoğlu           Çizer
 55. Betül Mardin     Halkla İlişkiler Uzmanı
 56. Beyza Üstün      Akademisyen
 57. Burcu Karakaş   Gazeteci
 58. Burcu Sarak        Müzisyen
 59. Burhan Sönmez               Yazar
 60. Burhan Şenatalar            Akademisyen
 61. Burhan Şeşen   Müzisyen
 62. Bülent Mumay Gazeteci
 63. Bülent Özdoğan               Gazeteci
 64. Büşra Ersanlı      Akademisyen
 65. Cahit Berkay      Müzisyen
 66. Cahit Kayra         Siyasetçi, Yazar
 67. Canan Kaftancıoğlu        Toplumsal Bellek Platformu
 68. Candan Yıldız     Gazeteci
 69. Celal Korkut Yıldırım       TÜSES Başkanı
 70. Celallettin Can  78’liler Vakfı Sözcüsü
 71. Cem Kızılcec       Editör
 72. Cem Ozil              Elektrik Mühendisi
 73. Cem Yılmaz        Müzik Yapımcısı
 74. Cengiz Aktar      Akademisyen
 75. Cengiz Alp          Doktor
 76. Cengiz Hakkı Zariç           Şair
 77. Cengiz Murat Özgünay İş İnsanı
 78. Ceren Sözeri      Akademisyen
 79. Ceyda Karan      yazar
 80. Cezmi Ersöz       Şair
 81. Cihangir İslam   Akademisyen
 82. Cihangir Yalçınkaya         Mimar
 83. Çiğdem Anad    Gazeteci
 84. Defne Halman  Oyuncu
 85. Deniz Koloğlu    Müzik Direktörü
 86. Deniz Türkali      Oyuncu
 87. Doğan Akın        Gazeteci
 88. Doğan Bermek Mimar
 89. Doğan Tılıç          Gazeteci
 90. Ece Temelkuran               Yazar
 91. Ece Zereycan     Gazeteci
 92. Edip Akbayram Müzisyen
 93. Ekrem Dönmez                Hatay Baro Başkanı
 94. Elif Ilgaz               Gazeteci
 95. Elif Yılmaz            Gazeteci
 96. Elmas Eren         Cumartesi Annesi
 97. Emel Korkmaz   Anne
 98. Emin İgüs            Müzisyen
 99. Emin Koramaz   TMMOB Genel Başkanı
 100. Emine Ocak        Cumartesi Annesi
 101. Emine Uşaklıgil Yazar
 102. Ercan İpekçi       Gazeteci
 103. Ercan Karakaş
 104. Ercan Kesal         Oyuncu
 105. Erdal Atabek      Yazar
 106. Erdal Erzincan    Müzisyen
 107. Erdinç Ergenç    Gazeteci
 108. Ergin Yıldızoğlu  Yazar
 109. Erinç Yeldan       Akademisyen
 110. Erk Acarer           Gazeteci
 111. Erol Katırcıoğlu  Akademisyen
 112. Erol Kızılelma     Denizci
 113. Erol Önderoğlu Gazeteci
 114. Ersin Salman      Reklamcı
 115. Ertuğrul Mavioğlu           Gazeteci
 116. Esra Arsan          Akademisyen
 117. Esra Mungan     Akademisyen
 118. Eşber Yağmurdereli
 119. Evren Altınel      Doktor
 120. Eylem Koçyiğit  Çizer
 121. Ezel Akay            Yönetmen
 122. Ezgi Başaran       Gazeteci
 123. Ezgi Cankurtaran             Gazeteci
 124. Fadime Göktepe             Anne
 125. Faruk Eren          Gazeteci
 126. Fatih Polat          Gazeteci
 127. Fatin Kanat         Yazar
 128. Fatmagül Berktay            Akademisyen
 129. Fatoş Güney
 130. Fehim Caculi      İşletmeci
 131. Fehim Işık           Gazeteci
 132. Fehim Taştekin Gazeteci
 133. Ferhan Şensoy Oyuncu
 134. Ferhat Tunç       Müzisyen
 135. Feryal Öney       Müzisyen
 136. Ferzan Özpetek               Yönetmen
 137. Fikret Başkaya  Yazar
 138. Fikret Kuşkan    Oyuncu
 139. Gaye Boralıoğlu               Yazar
 140. Genco Erkal       Oyuncu
 141. Gençay Gürsoy                Akademisyen
 142. Gökçer Tahincioğlu         Gazeteci
 143. Gökhan Durmuş              Gazeteci
 144. Gülhan Türkay  Akademisyen
 145. Gülriz Sururi       Oyuncu
 146. Gülseren Onanç              İş İnsanı
 147. Gülsüm Elvan    Anne
 148. Gülsüm Kav       Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu
 149. Gülşah Karadağ                Gazeteci
 150. Gülşen İşeri       Gazeteci
 151. Gülten Kaya       Müzik Yapımcısı
 152. Gürhan Ertür     İletişim Danışmanı
 153. Gürkan Altun    Bursa Baro Başkanı
 154. Gürol Sözen       Ressam
 155. Neşe Özgen Akademisyen
 156. Hacer Ansal        Akademisyen
 157. Hakan Canduran              Ankara Baro Başkanı
 158. Hakan Tahmaz  Yazar
 159. Hakkı Özdal        Gazeteci
 160. Hale Soygazi      Oyuncu
 161. Halil Ergün          Oyuncu
 162. Halil Yavuz Ertürk             Ressam
 163. Haluk Hepkon   Yayıncı
 164. Hamide Yiğit      Yazar
 165. Hanife Yıldız       Cumartesi Annesi
 166. Hasan Cemal     Gazateci
 167. Hasan Güreliler                İş İnsanı
 168. Hüseyin Aykol   Gazeteci
 169. Hüseyin Tahmaz              Gazeteci
 170. Hüseyin Turan  Müzisyen
 171. İbrahim Aydın   Gazeteci
 172. İbrahim Kaboğlu              Akademisyen
 173. İdris Akyüz         Gazeteci
 174. İhsan Eliaçık       Yazar
 175. İlhan Taşcı           Gazeteci
 176. İlkay Akkaya      Müzisyen
 177. İnci Hekimoğlu  Gazeteci
 178. İrfan Aktan         Gazeteci
 179. İrfan Değirmenci             TV Habercisi
 180. İsmail Saymaz   Gazeteci
 181. Kani Beko           DİSK Genel Başkanı
 182. Karin Karakaşlı  Gazeteci
 183. Kasım Akbaş      Akademisyen
 184. Kasım Yeter       Ressam
 185. Kemal Can          Gazeteci
 186. Kemal Göktaş   Gazeteci
 187. Kerem Altıparmak          Akademisyen
 188. Kerem Kekeç    Müzisyen
 189. Korkut Boratav Akademisyen
 190. Korkut Ertürk    Akademisyen
 191. Kumru Başer     Gazeteci
 192. Kumru Toktamış              Akademisyen
 193. Kuvvet Lordoğlu              Akademisyen
 194. Levent Akçasu  Mühendis
 195. Levent Üzümcü               Oyuncu
 196. Mazlum Çimen Müzisyen
 197. Mehmet Durakoğlu       İstanbul Baro Başkanı
 198. Mehmet Gözcü               Yayıncı
 199. Mehmet Karlı    Akademisyen
 200. Mehmet Türkay              Akademisyen
 201. Mehmet Y. Yılmaz           Gazeteci
 202. Mehtap Doğan Gazeteci
 203. Mehveş Evin     Gazeteci
 204. Melda Onur       SHD Başkanı
 205. Melek Ulagay Taylan     Belgeselci
 206. Menderes Samancılar   Oyuncu
 207. Meral Tamer     Gazeteci
 208. Mete Tapan       Akademisyen
 209. Metin Bakkalcı  Doktor
 210. Mevlüt İlgen      Psikolog
 211. Mine Kırıkkanat               Yazar
 212. Mine Söğüt        Yazar
 213. Muammer Keskin           Mali Müşavir
 214. Mukaddes Orçun            Gazeteci
 215. Murat Başol       Çizer
 216. Murat Belge      Yazar
 217. Murat Timur      Van Baro Başkanı
 218. Murat Uyurkulak             Yazar
 219. Mustafa Atalay Muhasebeci
 220. Mustafa Elveren              Eğitimci
 221. Mustafa Gazalcı               Yazar
 222. Mustafa Karadağ             Hukukçu
 223. Mustafa Paçal   Sendikacı
 224. Mustafa Sönmez             Yazar
 225. Mücella Yapıcı   Mimar
 226. Müjde Ar            Oyuncu
 227. Nadire Mater    Gazeteci
 228. Nalan Çelik         Yazar
 229. Namık Koyuncu               Şair
 230. Nazan Özcan     Gazeteci
 231. Nazar Büyüm    Yazar
 232. Nazım Alpman  Gazeteci
 233. Nebil Özgentürk              Belgeselci
 234. Necdet Saraç     Yazar
 235. Necmiye Alpay Dil Bilimci
 236. Nergiz Ovacık    Mühendis
 237. Nesrin Nas         Akademisyen
 238. Nesteren Davutoğlu      İletişim Danışmanı
 239. Neşe Erdilek      Sosyolog
 240. Nevin Sungur    Gazeteci
 241. Nevşin Mengü  Gazeteci
 242. Nevzat Onaran Gazeteci
 243. Nida Karabol      Yapımcı
 244. Nihat Durak       Yönetmen
 245. Nihat Falay         Akademisyen
 246. Nil Mutluer        Yazar
 247. Nilgün Ongan    Akademisyen
 248. Nilüfer Tapan    Akademisyen
 249. Nimet Tanrıkulu               İnsan Hakları Savunucusu
 250. Nur Sürer            Oyuncu
 251. Nurcan Baysal   Yazar
 252. Nurettin Öztatar              Gazeteci
 253. Oktay Belli          Arkeolog
 254. Onur Akın           Müzisyen
 255. Orhan Alkaya    Oyuncu
 256. Orhan Bursalı    Yazar
 257. Orhan Pamuk    Yazar
 258. Orhan Silier        Tarihçi
 259. Osman Elbek     Doktor
 260. Osman Ulagay  Gazeteci
 261. Oya Başak           Akademisyen
 262. Oya Baydar        Yazar
 263. Oya Ersoy           Halkevleri Başkanı
 264. Ozan Açıktan     Yönetmen
 265. Öget Tanör         Akademisyen
 266. Ömer Esrun       Diplomat
 267. Ömer Faruk Gergerlioğlu             Doktor
 268. Ömer Laçiner    Yazar
 269. Ömer Madra     Yazar
 270. Ömür Çınar Elçi Akademisyen
 271. Özcan Alper       Yönetmen
 272. Özgür Mumcu   Yazar
 273. Özgür Müftüoğlu            Akademisyen
 274. Özlem Yüzak      Yazar
 275. Öztürk Türkoğlu               İHD Genel Başkanı
 276. Pınar Türenç      Gazeteci
 277. Polat Balkan       Antalya Baro Başkanı
 278. Ragıp Duran       Gazeteci
 279. Rahmi Saltuk     Müzisyen
 280. Rahmi Yıldırım   Gazeteci
 281. Reis Çelik            Yönetmen
 282. Reyan Tuvi         Yönetmen
 283. Rıdvan Turan     Doktor
 284. Rıza Türmen      Diplomat
 285. Romina Özipekçi              TVProgramcısı
 286. Rona Aybay       Akademisyen
 287. Sadık Gürbüz     Müzisyen
 288. Sadun Sönmez İş İnsanı
 289. Samet Mengüç Doktor
 290. Saruhan Oluç     Gazeteci
 291. Sedat Ergin         Gazeteci
 292. Selçuk Erez         İstanbul Tabip Odası Başkanı
 293. Sema Bayraktar               Akademisyen
 294. Sema Bulutsuz  Akademisyen
 295. Semih Sökmen Yayıncı
 296. Semra Somersan             Gazeteci
 297. Serap Aksoy      Oyuncu
 298. Serra Yılmaz       Oyuncu
 299. Sevinç Erbulak Oyuncu
 300. Sezen Aksu        Müzisyen
 301. Sibel Özbudun  Akademisyen
 302. Sibel Yerdeniz   Yazar
 303. Sinan Taşçı          Çizer
 304. Suavi     Müzisyen
 305. Süha Oğuzerten              Akademisyen
 306. Süleyman Çelebi             Sendikacı
 307. Şanar Yurdatapan           Müzisyen
 308. Şebnem Korur Fincancı Akademisyen
 309. Şebnem Sönmez             Oyuncu
 310. Şeniz Pamuk      Psikolog
 311. Şerif Turgut        Gazeteci
 312. Şeyda Ozil           Akademisyen
 313. Şükran Soner    Yazar
 314. Şükrü Küçükşahin           Gazeteci
 315. Tanıl Bora            Yazar
 316. Tarık Tolunay     Çizer
 317. Tatyos Bebek    Diş Hekimi
 318. Tayfun Atay       Yazar
 319. Temel Demirer Yazar
 320. Teoman Madra                Fotoğraf Sanatçısı
 321. Tilbe Saran         Oyuncu
 322. Timur Soykan    Gazeteci
 323. Tolga Sağ             Müzisyen
 324. Tuğçe Tatari       Gazeteci
 325. Tuğrul Keskin    Şair
 326. Tuna Çelik           Gazeteci
 327. Turan Akbaş      Yazar
 328. Türkcan Baykal Doktor
 329. Uğur Yücel          Oyuncu
 330. Ümit Kıvanç       Yazar
 331. Ünsal Ünlü         Gazeteci
 332. Vecbi Erbay        Gazeteci
 333. Vecdi Sayar        Eleştirmen
 334. Vedat Sakman  Müzisyen
 335. Veli Küçük          Adana Baro Başkanı
 336. Volkan Yosunlu                Oyuncu
 337. Yakup Kepenek               Akademisyen
 338. Yalçın Dal             Siyaset Bilimci
 339. Yalçın Sadak       Eleştirmen
 340. Yaprak Zihnioğlu              Yazar
 341. Yaşar Kartoğlu   Sanat Yönetmeni
 342. Yavuz Çelenk     Mimar
 343. Yavuz Oğhan     Gazeteci
 344. Yeşim Ustaoğlu                Yönetmen
 345. Yetvart Danzikyan           Gazeteci
 346. Yıldıray Çınar      Çizer
 347. Yıldız Say             Akademisyen
 348. Yılmaz Odabaşı Şair
 349. Yunus Tonkuş   Heykeltraş
 350. Yusuf Doğan      Ortak Yaşamı Geliştirme Vakfı
 351. Yusuf Karataş    Gazeteci
 352. Yücel Göktürk   Gazeteci
 353. Yücel Tunca        Fotoğraf Sanatçısı
 354. Yüksek Selek     Eğitimci
 355. Zafer Aydın        Yazar
 356. Zafer Kazan        Sakarya Baro Başkanı
 357. Zehra Arat          Akademisyen
 358. Zeki Tombak      Yazar
 359. Zeynep Erdim   Gazeteci
 360. Zeynep Oral       Yazar
 361. Zeynep Özatalay             Çizer
 362. Zeynep Tanbay                Koreograf
 363. Ziya Yergök        Gazeteci
 364. Zulal      Ressam
 365. Zülfü Livaneli     Müzisyen

 

sendika.org

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: Cumhuriyet Gazetesi Davası / Tutuklu Gazeteciler /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.