capada-ttb-icin-yapilacak-aciklamaya-saldiri

Çapa’da TTB için yapılacak açıklamaya saldırı: Kitle İTO’ya yürüyor

Sol Defter- Haber - 2 Şubat 2018 - Genel

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

İleri Haber’e göre, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyesi 11 doktorun gözaltına alınmasını protesto etmek için bugün Çapa’daki İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi önünde yapılması planlanan eyleme polis müdahale etti.

Hastane önünde açıklama yapılmasını engelleyen çevik kuvvet polisleri, açıklamaya katılanlara kalkanlarla saldırarak hastane dışına çıkardı.

Açıklamaya katılan hastane çalışanları, desteğe gelen sağlık emekçileri ve öğrenciler bunun üzerine Millet caddesi üzerinden Cağaloğlu’ndaki İstanbul Tabip Odası’na doğru yürüyüşe geçti.

KİTLE TABİP ODASI’NA YÜRÜYOR

İstanbul Tabip Odası ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Aksaray Şubesi, İstanbul Üniversitesi’nin seçilmiş rektörü Prof. Dr. Raşit Tükel ve öğretim görevlisi Prof. Dr. Taner Gören’in TTB’ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınmasınının ardından görevlerinden de uzaklaştırılmasını protesto etmek için bugün hastane içerisinde saat 12.30 da bir basın açıklaması yapmayı planlıyordu. Fakat açıklama öncesi hastaneye gelen TOMA ve çevik kuvvet polisleri açıklama için toplanan kitleyi kalkanlarla hastane dışına sürdü. Duruma tepki gösteren kitle, İstanbul Tabip Odası’na doğru yürüyüşe geçti.

Yürüyüşe, Halkın Doktorları, sağlık çalışanları, tıp fakültesi öğrencileri ve çeşitli siyasi parti ve demokratik kitle örgütünden temsilciler de destek veriyor.

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: basın açıklaması / Çapa Tıp Fakültesi / Polis Saldırısı / TTB /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.