uyar-celik

İşçilerin eylemini durduramayan patron direniş çadırını çaldı

Sol Defter- Haber - 6 Şubat 2018 - İşçi Gündemi

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

soL Haber’e göre, patronlar mücadele eden ve örgütlenen işçilerden korkmaya devam ediyor.

Karabük’te Uyar Çelik adlı fabrikada çalışan işçiler Birleşik Metal-İş Sendikası’na üye olunca fabrika patronu paniğe kapıldı.

Önce sendikalı olan yedi işçiyi işten çıkaran patron, işçilerin üretimi durdurması ve eyleme geçmesi sonrası geri adım atmak zorunda kaldı.

İşçilerin haklarından vazgeçmeyeceğini anlayan patron son çare olarak “fabrikayı kapatıyorum” dedi ve kapıya kilit vurdu.

Bu adım sonrası fabrikaya hammadde taşımaya devam eden patronun içeri kaçak işçi sokması ve üretim yapması ihtimaline karşı fabrika önünde eyleme başlayan işçiler, soğuk havalar nedeniyle fabrika önünde kurdukları çadırlarda kalıyordu.

Önceki gece işçilerin fabrika önünde kaldığı çadırı çalan patronun bu adımı tepki çekerken, işçiler bir kez daha haklarına sahip çıkarak fabrika önünde bir araya geldi.

Birleşik Metal-İş Sendikası, konuya ilişkin, “Uyar Çelik işvereni işçilerin emeğini çaldığı yetmiyormuş gibi dün gece çadırını da çaldı. Bulutlar ısıtıyor yorgan niyetine Karabük’teki direnişçi metal işçilerini” açıklamasında bulundu.

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: Birleşik Metal-İş / sendikal örgütlenme /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.