ayseogretmen-mericnehri

KHK zulmü: Ayşe öğretmen 2 çocuğuyla can verdi

Sol Defter- Haber - 14 Şubat 2018 - Güncel Politika

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Artı Gerçek’in haberine göre, kadının 37 yaşındaki öğretmen Ayşe (Söyler) Abdurrezzak, çocukların ise küçük oğulları Halil Münir (3) ve Abdülkadir Enes (11) olduğu anlaşıldı.

Meriç’in yağış sonucu yükselen sularında iki oğluyla can veren Ayşe öğretmenin Edremit Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni 1999 yılında bitirdiği ve Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden 2003 yılında mezunu olduğu öğrenildi.

2005’te öğretmen Uğur Abdurrezzak ile evlenen Ayşe öğretmenin KHK ile eşiyle birlikte görevinden ihraç edildiği ortaya çıktı.

‘ÇOCUKLARIMI KURTARIN’ DİYE BAĞIRDI

Türkiye ile Yunanistan arasındaki sınırı oluşturan Meriç Nehri üzerinden karşıya geçmek isteyen, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu bot, saat 05.00 sıralarında alabora oldu. Askeri yasak bölgede alabora olan bottaki bir kadının Türkçe olarak, “Çocuğumu kurtarın” diye bağırmasının ardından nöbetçi askerler AFAD ekiplerine haber verdi.

Nehirde zodyak botla yapılan aramalarda öğlen saatlerinde bottakilere ait olan bir ayakkabı ve bazı giysiler bulundu.

Kentte aralıklarla yağan yağmurun ardından debisi yükselen nehirde akıntıya kapıldığı belirlenen kişileri aramak için AFAD, jandarma ekipleri harekete geçti.

ÇANTADAN ÇOCUK BEZLERİ VE GİYSİLERİ ÇIKTI

Ekiplerin yaptıkları aramada önce nehrin kum ocakları mevkiinde 10 yaşlarında üzerinde sırt çantasının bulunduğu bir çocuk bulundu.

Aynı bölgedeki arama çalışmalarında daha sonra da 5-6 yaşlarındaki ikinci çocuğun cansız bedenine ulaşıldı. AFAD ekipleri, botun alabora olduğu yere yaklaşık 500 metre mesafede ise su üzerinde bir kadın cesedine ulaştı.

Kadının üzerinde Ayşe Abdurrezzak adına düzenlenmiş kimlik bulundu. Nüfus cüzdanına göre Balıkesir Havran doğumlu olduğu belirlenen Abdurrezzak’ın çantasında ise iki çocuğu ait nüfus cüzdanları, çocuk bezleri ile çocuk giysileri olduğu görüldü.

Jandarma, üzerinden Ayşe Abdurrezzak adına kimlik çıkan kadın ile ilgili araştırmasını sürdürürken, çantasında bulunan Abdulkadir Enes Abdurrezzak ve Halil Münir Abdurrezzak adlı çocuklara ait nüfus cüzdanlarının cesetleri bulunan çocuklar ya da kayıp olan çocuklar olup olmadığını araştırıyor.

Kadın ile 2 çocuğun cesetleri otopsi yapılmak üzere morga kaldırılırken, diğer kayıpları arama çalışmaları sürüyor.

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: Edirne / KHK / Meriç Nehri /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.