IZMIT'TE, KADROYA ALINMAYAN ISCILER AK PARTI KOCAELI IL BASKANLIGININ ONUNDE EYLEM YAPTI. FOTOGRAF-DINCER AKBIR-IZMIT-DHA

İşçiler AKP’yi protesto etti

Sol Defter- Haber - 21 Şubat 2018 - İşçi Gündemi

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde taşeron firmaya bağlı olarak çalışan işçiler, kadroya alınanlar arasında isimlerini göremeyince AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı binası önünde toplandı. Kadroya alınmayarak kendilerine haksızlık yapıldığını belirten işçiler, protestoda bulundu. Yaklaşık 150 işçi, ‘İşçiyiz haklıyız, kadro hakkımız’ diye slogan attı.

Protestolar üzerine AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan işçilerle görüştü.

İşçilerle görüştükten sonra açıklamada bulunan Şemsettin Ceyhan, çalışanların işsiz kalması gibi bir durumun söz konusu olmadığını öne sürerek, “Hem büyükşehir belediye başkanımızla hem de milletvekillerimizle konuyu müzakere edip Ankara’da il başkanları toplantısına gittiğimizde orada başbakanımıza ve cumhurbaşkanımıza konunun anlatılmasında aracılık edeceğimizi ifade ettik. Arkadaşlar da anlayışla karşıladılar. Küçük bir yanlış anlaşılma var. Şu anda kaç işçi var, sayıyı tam bilmiyorum. Fakat bu arkadaşlarımızın hiçbirinin yarın işiyle alakalı bir sıkıntısı yok. Yani biz kadroya giremedik, işsiz mi kaldık, evimize ekmek götüremeyeceğiz gibi kardeşlerimizin bir sıkıntısı olmasın. Burada temel sıkıntımız belediyenin kadrosuna geçmemekle alakalı” dedi.
(KOCAELİ-DHA)

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: AKP / Kocaeli Belediyesi / Taşeron İşçiler /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.