hema-maden-1024x485

Maden işçisi, servis aracının önünü kesip yavaşlattı

Sol Defter- Haber - 10 Nisan 2018 - İşçi Gündemi

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Taşeron şirket, sözleşme süreleri bittiği gerekçesiyle 148 işçiyi 13 Mart’ta işten attı. İşçiler, iş akitlerinin sona erdirildiği günden bu yana ve tazminatlarının alamadıkları gerekçesiyle 26 Mart gününden itibaren Tarlaağazı mevkiinde bulunan şirketin binası önünde çadır kurarak eylemlerini sürdürüyor.

Eylemde olan işçiler, 16.00-24.00 mesaisine gelen maden işçilerini taşıyan minibüslerin önünü kesti. Slogan atan işçiler kol kola girip araçların önünde yürüdü. Yaklaşık 50 işçi, “Madenci burada Hattat nerede”, “Hakkımızı istiyoruz” diyerek ıslıklar ve alkışlarla şirketi protesto etti.

İşçiler yaklaşık 2 kilometre boyunca yürüyerek sloganlar ve alkışlarla şirket önüne geldi, burada ıslıklar eşliğinde eylem yaptıkları çadırlara döndü.

“Her gelen siyasi partı paranız yatacak yok, ama yatırılan para yok”

İşten çıkartılan Veysel Akdoğan, “Taşeron firma bizi işten çıkardı. Biz alacaklarımızı, tazminatlarımızı istiyoruz. Burada geceli gündüzlü 15 gündür bekliyoruz. Bizim sesimizi duymuyorlar. Her gelen siyasi parti paranız yatacak diyor. Ama bize yatırılan bir para yok. Artık sabrımız taşmak üzere, bugün de şirkete mesaiye gelen işçi servislerinin önünde yavaş yavaş yürüyerek, işlerine geç gitmelerini sağladık. Artık sesimiz duyulsun, hepimiz perişan olduk” diye konuştu.

DHA

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: Bartın / Hema Madencilik / işten çıkartma / maden işçileri /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.