MİGROS-8-1024x768

Makro/Uyum Market işçileri ve Real Market işçilerinden Migros önünde ortak eylem

Sol Defter- Haber - 28 Haziran 2018 - İşçi Gündemi

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

İşçiler adına Hasan Mercanoğlu tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Uyum ve Makro Marketlerin satış sürecini anlatıldı. 1 ile 18 yıl arası çalışma süresi olan işçilerin kıdem tazminatlarının ödenmediği, verilen sözlerin tutulmadığı belirtildi. İşçiler gasp edilen hakları için Nakliyat-İş ile birlikte mücadele edeceklerini ve haklarını alıncaya kadarda mücadeleye devam edeceklerini belirtti.

Eyleme Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu da katıldı. Küçükosmanoğlu Migros ve Makro Market Patronlarının el ele vererek işçilerin yasal haklarını gasp ettiklerini, buna asla razı gelmeyeceklerini ve izin vermeyeceklerini belirtti.

İşçiler bir süre Migros mağazasının önünde oturma eylemi yaptılar.

Real Market işçileri ve Uyum/Makro işçileri Migros mağazasının önündeki eylemin ardından Marmara Park AVM’nin içerisinde bulunan Media Markt mağazasına giderek birlikte eylem yaptılar.

Marmara Park AVM içerisinde sloganlarla yürüyüş yaparak Media Markt önüne geldiler. Burada da bir konuşma yapan Küçükosmanoğlu, Real Direnişçileri ile Uyum/Makro işçilerinin mücadelesinin ortak olduğunu belirtti.

Sendika.Org

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: işten çıkartma / Migros / Nakliyat-İş / Real Market / Uyum Market /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.