alaattin_cakici_jandarma

Çakıcı’ya süresiz sağlık raporu veren hekim ve il sağlık müdürü görevden alındı

Sol Defter- Haber - 4 Temmuz 2018 - Güncel Politika

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Geçtiğimiz günlerde çete lideri Alaattin Çakıcı’ya verilen süresiz sağlık kurulu raporu gündeme gelmişti.  Raporda Çakıcı’ya ziyaretçi sınırının kaldırılması istenmişti. Çakıcı’da 16 farklı hastalık olduğu ve 6’sının ölümcül olduğu belirtilen raporda Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Feramiş Ender Güngüneş ve Yüksek İhtisas Hastanesi Başhakemi Tekin Akça ile 6 uzman doktorun imzası bulunuyordu. Raporda Çakıcı’nın ölüm riskinin olduğu belirtilirken “Yine de her şeyi Allah bilir. Odasında her türlü açık görüş yapılabilir” ifadeleri yer alıyordu.

Türk Tabipler Birliği (TTB)  raporun ortaya çıkması üzerine harekete geçerek Sağlık Bakanlığı’na raporun doğruluğunu sordu. TTB’nin bakanlığa göndermiş olduğu yazıda raporun hiçbir tıbbi bilgi içermediği, “usule ve fenne” uygun olmadığına dikkat çekilmişti.

Hürriyet’te yer alan habere göre, TTB Genel Sekreteri Bülent Nazım Yılmaz, “Raporlarda hastanın tanıları, hastalığının derecesi tanımlanır ve başsavcılığa iletilir. Bu rapor böyle değil.  Ancak yalanlama olmaması Cumhuriyet başsavcısının görevden alınması, başhekimin görevden alınması bu raporu doğrulamaktadır. Bu rapor dünya tıp tarihine geçer. Raporun durumu netleşince TTB, altında imzası bulunan hekimlerle ilgili olarak gerekli prosedürü uygulayacaktır” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Çakıcı’ya verilen süresiz sağlık kurulu raporuna ilişkin başsavcı görevden alınırken, bir hekim ve il sağlık müdürünün görevden alındığı öğrenildi.

Sendika.Org

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: Alaattin çakıcı / sağlık raporu / TTB /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.