emeklilik-erdogan

Emeklilikte yaşa takılanları eleştiren Erdoğan 46 yaşında emekli olmuş

Sol Defter- Haber - 17 Ekim 2018 - Türkiye

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Sözcü’de yer alan habere göre, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, “Erdoğan 46 yaşında emekli oldu. Emeklilikte yaşa takılanlar, primlerini ödemiş, yasa nedeniyle emekli olamamış mağdurlardır” dedi.

Tekin, Erdoğan’ın 1974 yılında Çoşkun Et firmasında çalışarak sigortalı yaşama başladığını, 2000 yılında ise Emniyet Gıda üzerinden emekli olduğunu açıkladı ve şunları söyledi:

“Kendisi de 46 yaşında emekli oldu. 1974 yılında Coşkun Et firmasında çalışarak sigortalı yaşama başladı. 2000 yılında 46 yaşında emekli oldu. 2006 yılında Başbakanken bu sefer tekrar milletvekili emekliliğine başvurdu. Çift dikiş ücret aldı.”

Resmi Twitter'da görüntüle

Gürsel Tekin
@gurseltekin34

Erdoğan 46 yaşında emekli oldu. Emeklilikte yaşa takılanlar, primlerini ödemiş, yasa nedeniyle emekli olamamış mağdurlardır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 26 yıllık sigortalı çalışma hayatına 1974 yılında Coşkun Et’de başladı. 1976’da İETT Spor’a geçti. 1981’de Coşkun Et’e geri döndü. Ardından Al Et ve Elif Et’de çalıştı. Son olarak da aile şirketi Emniyet Gıda üzerinden 2000 yılında emekli oldu.

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: emeklilik hakkı /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.