icra

16 yılda 20 milyon icra dosyası

Sol Defter- Haber - 18 Ocak 2019 - İşçi Gündemi

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, dün Ankara Adliyesi İcra Mahkemeleri önünde bir basın toplantısı düzenleyerek, ekonomik sorunlar nedeniyle icralık olanların hızla arttığını açıkladı. Son 16 yılın icra dosyası verilerini açıklayan CHP’li Tekin, “AKP iktidara geldiğinde, 2002’de icra dosyası sayısı sadece 8 milyondu. 2016’da 13 milyon 500 bine çıktı. Bugün ise neredeyse 20 milyona ulaştı” dedi.

’20 MİLYON İCRA DOSYASIYLA EKONOMİ SÜRDÜRÜLEMEZ’

20 milyon icra dosyası olan bir ülkede ekonominin sürdürülemez olduğunu belirten Tekin, icra borcu sebebiyle başta İstanbul olmak üzere 7 büyükşehirde her gün intihar eden onlarca yurttaş olduğuna dikkat çekti.

‘HER GÜN 7 BİN OCAK SÖNÜYOR’

“İstisnasız her gün 7 bin tane icra dosyası açılıyor, her gün 7 bin ocak sönüyor” diyen CHP’li vekil, açıklamayı adliyenin önünde yapmasının nedeninin ise şöyle açıkladı: “Arkamızda saray ve ekonomi kurmayları, solda AKP Genel Merkezi, sağda CHP Genel Merkezi, biraz ileride TOBB, Ankara Ticaret Odası ve Sanayi Odası’nı görebiliyorsunuz. Bütün bu merkezin ortasında ise bir icra dairesi var. Burası hem başkentin hem 86 milyon yurttaşımızın kalbi. Ama bu icra dairesinin içindeki manzara içler acısı.”

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: icra /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.