devtekstil

Devrimci Tekstil İşçileri Sendikası’na operasyon: 21 gözaltı

Sol Defter- Haber - 4 Ekim 2019 - İşçi Gündemi

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Tekirdağ’ın Çorlu ve Çerkezköy ilçelerinde Devrimci Tekstil İşçileri Sendikası (DEV Tekstil) şubelerine polis tarafından operasyon düzenlendi. Operasyonda, sendika yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 21 kişi gözaltına alındı.

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Büro Amirliği ekipleri, sabah saatlerinde Devrimci Tekstil İşçileri Sendikası’nın Çorlu şubesi ile şubeleşme aşamasında bulunduğu Çerkezköy’deki yöneticilerine yönelik operasyon düzenledi. Sendika yönetici ve üyelerinin örgütsel faaliyet yürüttükleri gerekçesiyle düzenlenen operasyonda, sendika binası ile üyelerin evlerinde arama yapıldı. Gözaltına alınan 21 kişi, Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

DEV TEKSTİL’DEN GÖZALTI TEPKİSİ

Baskınlara ilişkin yazılı açıklama yapan DEV Tekstil Sendikası “Sendikamız adına yaptığımız tüm girişimlere rağmen gizlilik kararı gerekçe gösterilerek halen operasyonun gerekçesini ve sendika temsilcilerimizin ve üyelerimizin durumunu öğrenebilmiş değiliz” denildi.

Açıklamada, gözaltına alınan sendika yöneticileri ile üyelerinin derhal serbest bırakılmasını istendi.

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: Çerkezköy / Çorlu / Dev Tekstil /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.