hrant

Hrant Dink vurulduğu yerde anılacak

Sol Defter- Haber - 18 Ocak 2020 - Güncel Politika / Türkiye Solu

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, öldürülüşünün 13’üncü yılında yarın vurulduğu yerde anılacak. Hrant Dink Vakfı ise Dink’in önünde vurulduğu apartmana sinevizyon ile kendisine ait görüntüler gösteriyor

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in 19 Ocak 2007’de tetikçi Ogün Samast tarafından öldürülmesinin üzerinden 13 yıl geçti. Hrant Dink için her yıl olduğu gibi bu yıl da 19 Ocak günü, öldürüldüğü yerde, eski Agos gazetesinin bulunduğu Sebat Apartmanı önünde anma gerçekleştirilecek. Dink’in vurulduğu saat olan 15.00’te başlayacak anmanın bu yılki sözü “Utanmak için geç değil.”

Hrant Dink Vakfı, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Her kesim, her canlının yaşam hakkına saygılı, çok dilli, çok kültürlü, çok renkli bir toplum olarak yaşamak istiyoruz” mesajıyla anma için çağrı yaptı.

‘Utanmak için geç değil’

Hrant’ın Arkadaşları da yaptıkları açıklamada, “Onüçüncü yıl… Utanmak için geç değil… 19 Ocak saat 15.00’te onu vurdukları yerdeyiz. Agos’un önündeyiz. #BuradayızAhparig” dedi.

Hrant Dink için ayrıca yarın saat 12.00’da Balıklı Mezarlığı’ndaki kabri başında da anılacak. Anma öncesinde Bakırköy Surp Asdvadadzni Kilisesi’nde Hokehanikst duası gerçekleştirilecek.

Kafanızı yukarı kaldırmayı unutmayın

Hrant Dink’in vurulduğu Sebat Apartmanı yanı eski Agos Gazetesi, 19 ocak gecesine kadar Hrant Dink’e ait görüntülerle karşımıza çıkacak. Dün apartmana güvercin yansıtılırken, bugün ise Hrant Dink slüeti olacak. Hrant Dink Vakfı ise, Sebat Apartmanı önünden geçerken kafanızı yukarı kaldırmayı unutmayın dedi.

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: Hrant Dink /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.