garo-paylan

Garo Paylan yalnız değildir

Sol Defter- Haber - 6 Ekim 2020 - Güncel Politika / Türkiye Solu

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Gazete Duvar – Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM), Azerbaycan-Ermenistan sınırında yaşanan çatışmalara ilişkin yayımladığı gazete ilanında Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan’ı hedef almasına yönelik tepkiler sürüyor. Aralarında sanatçı, aydın, yazar, aktivist ve işçilerin de olduğu çok sayıda kişi Garo Paylan’la dayanışma amacıyla imza kampanyası başlattı.

Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM), Azerbaycan ile Ermenistan arasında Karabağ bölgesinde yaşanan çatışmalara ilişkin yayımladığı gazete ilanında Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan’ı hedef almıştı.

İlanda, “HDP’li Garo Paylan’ın Azerbaycan ve Türkiye’yi hayasızca suçlayan ve Ermenistan’a açıkça arka çıkan sözleri asla kabul edilemez bir ihanetin belgesidir. Bağımsız yargıyı ve TBMM’yi bahsi geçen şahıs hakkında gereğini yapmaya çağırıyoruz” denilmişti.

Garo Paylan’a destek vermek için hazırlanan imza metninde şöyle dendi: “Milletvekili Garo Paylan fikirlerini dile getirdiği için nefret söylemiyle hedef gösterildi, düşmanlaştırıldı. Bu tür hedef göstermelerin yol açtığı facialara ve yıkımlara defalarca tanık olduk. Bu yüzden hep birlikte vurguluyoruz: Garo Paylan yalnız değildir.”

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: Garo Paylan /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.