melih-bulu

AK Parti’den milletvekili adayı olmuştu: Melih Bulu Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör oldu

Sol Defter- Haber - 2 Ocak 2021 - Güncel Politika

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail
 
AK Parti'den milletvekili adayı olmuştu: Melih Bulu Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör oldu

Buna göre, Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Melih Bulu, Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. İsmail Yüksek, Beykoz Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Durman ve Çağ Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ünal Ay atandı.

AK PARTİ KADROLARINDAN REKTÖRLÜĞE…

AK Parti’de birçok görev üstlenen ve son olarak İstanbul 1’inci Bölge’den milletvekili aday adayı olan Melih Bulu, açıklanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Boğaziçi Üniveristesi’ne rektör yapıldı.

Söz konusu atamaya tepki gösteren öğrenciler, “Demokratik süreçleri tanımadan atanan yandaş rektörleri kabul etmiyoruz” dedi. Boğaziçi Dayanışması tarafından gösterilen tepkide şu ifadeler kullanıldı:

“Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle okulumuza Melih Bulu’nun kayyum olarak atandığını öğrendik. Boğaziçi öğrencileri olarak demokratik süreçleri tanımadan atanan yandaş rektörleri kabul etmiyoruz. Melih Bulu bizim rektörümüz değildir!”

BOĞAZİÇİ’NDE İLK DEĞİL: MEHMED ÖZKAN SEÇİMLERE KATILMADAN ATANMIŞTI

Mehmed Özkan, rektörlük seçimlerine katılmamasına rağmen 12 Kasım 2017’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından rektörlüğe atanmıştı. Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Mehmed Özkan 2017 ve 2018 yıllarında gerçekleşen mezuniyet törenlerinde de protesto edilmişti. (HABER MERKEZİ)

GAZETE DUVAR

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: Boğaziçi Üniversitesi / Melih Bulu /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.