HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında ‘sosyal medya paylaşımları’ gerekçe gösterilerek verilen 2 yıl 6 ay hapis cezası Yargıtay tarafından onanmıştı.

Meclis’i terk etmeyeceğini söyleyen Gergerlioğlu dün sabahın erken saatlerinde lavaboya giderken gözaltına alınmış, ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı.

Serbest bırakılan Gergerlioğlu’ndan ilk açıklama: Tüm Türkiye ve dünya sizin acizliğinizi görüyor

Adalet Nöbeti’nin 5’inci gününde Meclis’e giren polislerce gözaltına alınan Ömer Faruk Gergerlioğlu, serbest bırakıldı.

Bugün Gergerlioğlu’na hapis cezasının infazı için tebligat geldi. Mevzuata göre, Gergerlioğlu’nun 10 gün içinde cezaevine teslim olması gerekiyor.

‘TESLİM OLMAYACAĞIM’

Gergerlioğlu bugün katıldığı Artı TV’de yayınlanan Medya Kritik programında tebligatın ulaşması durumunda ne yapacağına dair şunları söyledi:

“Ben tanınan, bilinen bir insanım. Yerim yurdum belli. Ben bunun hukuksuz olduğunu düşünüyorum. Ve kendim teslim olmayacağım. Yakalama kararı durumunda adalet nöbeti evimde devam ediyor. Ama başka bir şekle evirilme durumu var. Bunu daha sonra kamuoyuna açıklayacağım. Benim Meclis’teki nöbetimin sonlandırmak için uyduruk bir karar aldılar. Meclise gitsem beni Meclis’e almazlar. Araçlar ben var mıyım diye kontrol ediliyor.”