Çarşı

‘Vicdanı olmayanlardan adalet beklenmesi nafiledir’

29 Eylül 2013 / Sol Defter

  Beşiktaş’ın taraftar grubu Çarşı taraftar gözaltılarıyla ilgili çok sert bir bildiri yayımladı. Gezi Parkı sürecinde gösterilere verdiği destekle gündemden düşmeyen Beşiktaş’ın Çarşı grubu, 100’e yakın kişinin gözaltına alındığı taraftar operasyonuyla ilgili sert bir açıklama yaptı. Çarşı’nın açıklamasında, “Vicdanı olmayanlardan adalet beklenmesi nafiledir. Vicdansızsınız, adaletsizsiniz. Ülkemizin en çok ihtiyaç duyduğu şey sizlerin hamasi nutuklarında yer…

Read more →

Adsız

Son Şansı mıydı? – Ozan Doğan

29 Haziran 2013 / Sol Defter- Haber

3 Temmuz’dan beri 3. sezonunda da yaz aylarını futbol ve saha içi konular hariç her şeyi konuşarak geçiriyor Fenerbahçe. 2011’de şike operasyonunun başlangıcı, 2012’de Aziz Yıldırım’ın ceza alıp tahliye edilmesiyle başlayan karışıklık ve şimdi de 106 yıllık tarihin en rencide edici durumu. Bu seferki daha farklı.Geçen iki sezondaki kenetlenme yok ve muhtemelen olmayacak.Bunda Alex’in ve…

Read more →

Sendikacı futbolcu Kurt öldü – Ragıp Duran

24 Ağustos 2012 / Sol Defter

Galatasaray’ın ‘asi’ futbolcusu Engin Baytar’ın Ferrari’si ile korkunç bir kaza yaptığı haberini, Metin Kurt, bu sabah (24 Ağustos Cuma) gazetelerde herhalde okuyamadı.

Metin Kurt’u son yolculuğu…!

24 Ağustos 2012 / Sol Defter- Haber

Bugün kaybettiğimiz sendika başkanımız Metin Kurt’un cenazesi, ikindi namazını takip eden Ataşehir Mimar Sinan Camii’nde kılınacak cenaze namazıyla kaldırılacaktır.

Londra 2012: Türkiye henüz madalya alamadı

3 Ağustos 2012 / Sol Defter- Haber

2008 Olimpiyatları’nda yaşanan başarısızlığın ardından Londra’ya umutlu gelen Türkiye Olimpiyat takımı henüz madalya kazanamadı. Londra Olimpiyatları’nın yedinci gününde Çin 18 altın, 11 gümüş, 5 bronzla toplamda 34 madalyayla ilk sırada.

Lefter’in hayatı neden yazılamaz? – Dağhan Irak

18 Ocak 2012 / Sol Defter

Bu ülkede Lefter için yazılmış tek bir doğru düzgün biyografi yok. Çünkü Kıbrıs’ı anlatmadan, 6-7 Eylül’ü, 1964′ü yazmadan, Lefter’in neden 1980′lere kadar Fenerbahçe’ye üye yapılmadığını açıklamadan o kitap yazılamaz. Türkiye’deki Rumlar’ın nasıl tüketildiğini, nasıl ülkeyi terke zorlandığını, bugün hâlâ nasıl ikinci sınıf vatandaş olduğunu anlatmadan o kitap yazılamaz.

Javi Poyes Ve İnto The Wild

14 Ağustos 2011 / Sol Defter- Haber

Javi Poyes yirmi dört yaşında futbolu bıraktığını açıkladı. Sporting Gijon’da forma giyen oyuncu, futbolun kirli olduğunu ve paraya dayandığını söyleyerek, belki de on yıl daha sürebilecek olan endüstriyel futboldaki kariyerini, bu çarka çomak sokarak 24′ünde bıraktı.

Karadeniz’in Alex’i

12 Ağustos 2011 / Sol Defter- Haber

Yazının başlığından belki de aklınıza ilk olarak Trabzonsporlu Alanzinho’nun Fenerbahçeli Alex’e benzerliğiyle ilgili bir içerik gelebilir. Fakat yazının konusu başka bir yere işaret ediyor: Alex Ferguson ve Şenol Güneş.